Nytt från styrelsen

Vi i styrelsen bjuder in alla våra medlemmar till föreningens årsstämma. Denna äger rum Torsdag 7/11 kl 19.00 nere på restaurant Lagerbladet i en av deras möteslokaler. Efter avslutade möteshandlingar bjuds på lättare förtäring. Därav krävs anmälan.

Denna görs med anmälningsblanketten som finns i början av Årsredovisningen som skickats ut till samtliga medlemmar. Fyll i den och lämna den i vårt postfack på Åbylundsgatan 41 senast den 1/11.

Känner du/Ni någon som skulle vara intresserad av arbete i styrelsen så välkomna på stämman med förslag. Som tidigare nämnts så lämnade Jenny Schagerlind sin plats i valberedningen efter flytt från Åbylund. Där behöver vi någon som ersätter henne.

HJÄRTLIGT VÄLKOMNA!

Vi i 10:an Augusti 2019

 

VÄNLIGA HÄLSNINGAR FRÅN STYRELSEN!!

 

Det här inlägget postades i Nyheter. Bokmärk permalänken.